Witamy w poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.


Strona główna

Nowości

Skład

Spotkania

Galeria

Sprawozdania

Podziękowania

Ciekawostki

Księga gości

Współpraca

Strona szkoły

Strona TIA 2011

Strona TIC 2010

Strona LA 2007

 

SPRAWOZDANIE - ROK SZKOLNY 2011/2012 SEM. II

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie
w drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012

W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012 Samorząd Uczniowski pracował pod opieką opiekunów: Alicji Żyburtowicz-Zelig i Tomasza Pukiewicza. Mogliśmy także liczyć na pomoc ze strony p. Anetty Wilk.

W tym roku szkolnym tradycyjnie już została uruchmiona poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie mogli przesłać sobie miłe życzenia oraz wyrazy sympatii. Na stanowisku walentynkowym tym razem zasiadły: Emilia Biazik (1 TIA) i Agnieszka Hajduk (1 TIB).

Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs mody, w którym wybrani przez każdą z klas uczniowie naszej szkoły mogli pokazać się na wybiegu w ciekawych strojach. Wszyscy uczniowie mieli sporo zabawy, głosując na najlepszy i najbardziej niesamowity strój z klasy 1 TIB, 2 TIC i 2 LA.

22 marca 2012 roku członkowie SU zaangażowali się w aktywną promocję naszej szkoły, wyjeżdżając na Giełdę Zawodoznawczą, która odbyła się w Gimnazjum Gminnym w Sianowie. Funkcję reprezentantów naszej szkoły pełnili: Emilia Biazik (1 TIA), Miłosz Zaczyński (3 TIB) i Marcin Dalbiak (3 ME) pod opieką nauczycieli: p. Karoliny Filip i p. Tomasza Pukiewicza. Nasi przedstawiciele zapoznali uczniów klas trzecich gimnazjum z ofertą edukacyjną "Koszalińskiego Elektronika". Trzecioklasiści uzyskali informację o zasadach rekrutacji do naszej szkoły, zaplanowanych klasach na przyszły rok szkolny, wymaganych dokumentach itp.

27 marca 2012 r. Emilia Biazik wraz z opiekunem SU p. Tomaszem Pukiewiczem brała czynny udział w debacie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych w ramach XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w I LO w Koszalinie. Poruszono tam tematy dotyczące samorządu uczniowskiego, jego kompetencji, roli opiekuna samorządu oraz rozmawiano o działaniach demokratycznych w szkole.

3 i 4 kwietnia byliśmy obecni na XI Powiatowych Targach Zawodoznawczych II LO im. W. Broniewskiego w Koszalinie - tym razem dzielnie promowali naszą szkołę uczniowie z kl. 1 TIB: Maciej Białoskórski, Artur Chorzewski, Agnieszka Hajduk i Aleksandra Skoczypiec.

W czwartek 19 kwietnia i poniedziałek 30 kwietnia 2012 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole kolejne Dni Otwarte dla gimnazjalistów. Zadaniem naszych uczniów było kompleksowe udzielenie informacji osobom zainteresowanym podjęciem nauki w "Elektroniku". Oprowadzaliśmy gimnazjalistów i ich rodziców, którzy mogli dowiedzieć się więcej o naszej szkole, obejrzeć pracownie, klasy oraz warsztaty szkolne. Nauczyciele przygotowali w swoich salach prezentacje tematyczne, pokazy oraz doświadczenia.

Zgodnie z Obwieszczeniem Miejskiej Komisji Wyborczej w Koszalinie z dnia 13 stycznia 2012 r. nasi radni Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina X kadencji Emilia Biazik i Miłosz Zaczyński już od drugiego semestru oficjalnie rozpoczęli swoją pracę w naszym mieście.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego
Marcin Dadon kl. 1 TIA - sekretarz
Koszalin, 25 czerwca 2012 r.

© 2004-2018 -- T. Pukiewicz
Utworzono: 1.12.2004    Zaktualizowano: 2.10.2012