Witamy w poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.


Strona główna

Nowości

Skład

Spotkania

Galeria

Sprawozdania

Podziękowania

Ciekawostki

Księga gości

Współpraca

Strona szkoły

Strona TIA 2011

Strona TIC 2010

Strona LA 2007

 

SPRAWOZDANIE - ROK SZKOLNY 2009/2010 SEM. I

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/2010

W roku szkolnym 2009/2010 Samorząd Uczniowski pracuje pod opieką opiekunów: Alicji Żyburtowicz-Zelig i Tomasza Pukiewicza.

W pierwszej połowie września (9-14.09.2009 r.) zorganizowaliśmy na terenie szkoły kiermasz książki - uczniowie mogli sprzedać swoje niepotrzebne już podręczniki lub zaopatrzyć się w poszukiwane i tańsze niż w księgarni.

W zespole wychowawczym obok dyrekcji, wychowawców i nauczycieli w tym roku szkolnym uczniów będą reprezentować: Szarif Saifullah z II TIA i Marlena Turek z II LA.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w przeddzień tego świeta po raz pierwszy od wielu lat przygotowaliśmy uroczysty apel dla nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Mogliśmy dzięki niemu gorąco podziękować nauczycielom za ciężki trud włożony w celu edukacji naszej społeczności uczniowskiej. Wraz z serdecznymi życzeniami wręczyliśmy dyrekcji i nauczycielom własnoręcznie wykonane róże, które nigdy nie zwiędną i jeszcze do dzisiaj mogą cieszyć ich oko.

Po kilkudniowej kampanii wyborczej 12 listopada 2009 r. zostało wybrane prezydium Samorządu Uczniowskiego: Patrycjusz Fusiek kl. II LA - przewodniczący, Natalia Wiącek kl. I LA i Ewelina Sienkiewicz kl. I LA - zastępcy przewodniczącego, Paula Maciukiewicz kl. I LA - sekretarz, Anna Brakowska kl. I TIB - skarbnik.

Pod koniec listopada rozpoczęliśmy codzienne losowanie "szczęśliwego numerka". Jeden z uczniów w każdej klasie jednego dnia ma szansę na niewzywanie go do odpowiedzi. Po losowaniu o godz. 7.40 "szczęśliwy numerek" jest wywieszany w gablocie na korytarzu oraz w pokoju nauczycielskim.

Przez dwa tygodnie od 23 listopada do 4 grudnia 2009 r. w naszej szkole pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Góra Grosza 2009" dla dzieci z domów dziecka i innych placówek wychowawczych. W tym roku zebraliśmy aż 151 zł. Wolontariuszami byli: Paulina Szatkowska i Marlena Turek z kl. II LA oraz Emilia Abramczyk, Paula Maciukiewicz, Łukasz Paszkowski, Ewelina Sienkiewicz i Natalia Wiącek z kl. I LA.

W poniedziałek 30 listopada 2009 r. bawiliśmy się na szkolnych Andrzejkach, które były pełne atrakcji, np. wróżby, karaoke, konkursy. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której można było spróbować smacznych ciast upieczonych przez uczniów i nauczycieli. Oczywiście nie zabrakło herbaty i kawy. Wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych akcjach. Na potrzeby Samorządu Uczniowskiego udało nam się zebrać 99 zł. Z okazji Andrzejek pod okiem naszych pań polonistek przygotowaliśmy także apel andrzejkowy. Był on w pełni poświęcony konkursom oraz zabawie. Wśród wielu dyscyplin konkursowych wyróżnić można było pokaz przebierańców. Cały apel był przez widownię bardzo żywo nagradzany oklaskami. Wielu uczestników konkursów otrzymało wartościowe nagrody, które mogliśmy przygotować dzięki przychylności i finansowemu wsparciu dyrekcji szkoły.

W poniedziałek 7 grudnia 2009 r. z okazji Mikołajek Paula Maciukiewicz, Ewelina Sienkiewicz oraz Natalia Wiącek z kl. I LA częstowały czekoladowymi cukierkami wszystkich uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Słodycze sponsorował oczywiście Samorząd Uczniowski.

W piątek 22 stycznia 2010 r. zaplanowaliśmy bal karnawałowy dla dzieci nauczycieli naszej szkoły. Tradycją już się stało, że dzieci dobrze się bawią i biorą udział w licznych konkursach oraz że odwiedza nas wówczas Święty Mikołaj. Mamy nadzieję, że i tym razem dzieci będą zadowolone.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego
Paula Maciukiewicz kl.1 LA - sekretarz
Koszalin, 14 stycznia 2010 r.

© 2004-2018 -- T. Pukiewicz
Utworzono: 1.12.2004    Zaktualizowano: 19.01.2010