Witamy w piątek, 22 czerwca 2018 r.


Strona główna

Nowości

Skład

Spotkania

Galeria

Sprawozdania

Podziękowania

Ciekawostki

Księga gości

Współpraca

Strona szkoły

Strona TIA 2011

Strona TIC 2010

Strona LA 2007

 

SPRAWOZDANIE - ROK SZKOLNY 2008/2009 SEM. II

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie
w drugim semestrze roku szkolnego 2008/2009

W drugim semestrze roku szkolnego 2008/2009 Samorząd Uczniowski pracował pod opieką: Alicji Żyburtowicz-Zelig i Tomasza Pukiewicza.

Kilka dni przed dniem 14 lutego uruchomiliśmy w szkole pocztę walentynkową, dzięki której uczniowie mogli przekazywać swoim koleżankom i kolegom pozdrowienia. Beata Kocik, Marlena Turek i Paulina Szatkowska (wszystkie z kl. I LA) do specjalnej skrzynki zbierały wypisane karteczki, które następnie przekazywały adresatom.

W Tłusty Czwartek (19 lutego) na korytarzu na I piętrze oraz przy szkolnym bufecie przygotowane zostały stanowiska z pączkami oraz herbatą i kawą. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli za symboliczną opłatą zjeść smacznego pączka. Organizacją tego dnia oraz sprzedażą zajęli się uczniowie z kl. I LA: Patrycjusz Fusiek, Pamela Peplińska, Grzegorz Sabajtis, Paulina Szatkowska, Marlena Turek i Aniela Ziablicka.

W piątek 20 lutego 2009 r. Samorząd zorganizował bal karnawałowy dla dzieci nauczycieli naszej szkoły. Przybył na niego oczywiście także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Uczniowie zajęli się maluchami, spędzając z nimi czas na grach, zabawach i konkursach. W przeprowadzenie tej radosnej zabawy włączyli się: z kl. I LA - Milena Dąbrowska, Ilona Łukomska, Paulina Różańska i Aniela Ziablicka, z kl. I TIA - Piotr Niedźwiecki i Wojciech Żbikowski oraz z kl. II LA - Katarzyna Jaroszewicz, Daria Kwiatkowska, Paweł Osiński, Paulina Tomaszewska i Liwia Wasiuk.

W piątek 6 marca przed Dniem Kobiet dwóch uczniów z męskiej reprezentacji Samorządu (Szarif Saifullah i Wojciech Żbikowski - kl. I TIA) częstowali w szkole wszystkie panie słodkościami oraz składali im życzenia.

Tradycją już się stało, że co roku Samorząd Uczniowski aktywnie włącza się w promocję naszej szkoły. 16 marca 2009 r. reprezentowaliśmy "Elektronik" na Giełdzie Zawodoznawczej w Gimnazjum Gminnym w Sianowie (uczniowie z kl. II A, II LA i II TI), a 2 i 3 kwietnia na IX Powiatowych Targach Zawodoznawczych w I LO im. St. Dubois w Koszalinie (I LA, I TIA, I TIB, II LA).

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w historii naszej szkoły przygotowaliśmy Dzień Gofra i związany on był z Dniem Wiosny. Upiekliśmy mnóstwo gofrów i wiele naleśników. Bardzo dużo sił w organizację tego dnia włożyli uczniowie z kl. I A, I LA, I TIA i I TIB.

Kolejnym pomysłem Samorządu Uczniowskiego, który udało się zrealizować (zwłaszcza dzięki kl. I LA), był Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Odbył się on po wielu latach w piątek 22 maja 2009 r. - uczniowie wraz z nauczycielami oprowadzali przyszłych pierwszaków po pracowniach i salach, które tego dnia były dla nich dostępne i specjalnie przygotowane. Na parterze uruchomiliśmy kawiarenkę z ciastami i napojami.

Od 5 do 9 czerwca zorganizowaliśmy na terenie szkoły kiermasz książki, podczas którego uczniowie ze starszych klas mieli możliwość sprzedania swoich podręczników, a z młodszych klas mogli je nabyć za symboliczną kwotę.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego
Tomasz Pukiewicz - opiekun
Koszalin, 18 czerwca 2009 r.

© 2004-2018 -- T. Pukiewicz
Utworzono: 1.12.2004    Zaktualizowano: 16.08.2009