Witamy w poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.


Strona główna

Nowości

Skład

Spotkania

Galeria

Sprawozdania

Podziękowania

Ciekawostki

Księga gości

Współpraca

Strona szkoły

Strona TIA 2011

Strona TIC 2010

Strona LA 2007

 

SPRAWOZDANIE - ROK SZKOLNY 2008/2009 SEM. I

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009 Samorząd Uczniowski rozpoczął pracę po opieką opiekunów: Anety Wilk i Tomasza Pukiewicza.

We wrześniu zorganizowaliśmy na terenie szkoły kiermasz książki, podczas którego uczniowie ze starszych klas sprzedawali swoje podręczniki, a koleżanki i koledzy z klas niższych mogli je nabyć za symboliczną kwotę.

W dniach 22 września - 22 października 2008 r. uczniowie z kl. II LA (Paweł Mielnik, Adam Pyda, Paulina Tomaszewska i Magda Zielińska) w ramach Młodzieżowej Szkoły Dziennikarskiej przy Radiu Koszalin przeprowadzili zbiórkę pieniężną na terenie naszej szkoły i innych na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Uzbierane przez nich pieniądze (585,53 zł) były wstępem do koncertu charytatywnego na rzecz hospicjum, który odbył się 8 listopada 2008 r. w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin, a wystąpiły w nim zespoły Undercity i Marrakesh. Po koncercie prezes hospicjum Krystyna Wierzchowiecka podziękowała w bardzo serdecznych słowach wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego koncertu, podkreślając inicjatywę i szczególny wkład młodzieży wrażliwej na człowieka potrzebującego pomocy w trudnym okresie kończącego się życia. Łącznie na konto hospicjum wpłynęło 11 tys. zł.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Marta Bąkowska, Wojciech Bojarczuk, Sylwia Karpicz i Natalia Perz (wszyscy z kl. I TIB) w imieniu Samorządu złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia oraz poczęstowali czekoladowymi cukierkami, a Dyrekcja otrzymała symboliczną różę.

We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (1-2 listopada 2008 r.) uczniowie naszej szkoły (Katarzyna Szara kl. I LA, Bartłomiej Weynerowski kl. I LA, Marcin Nowacki kl. II B, Natalia Perz kl. I TIB, Marta Bąkowska kl. I TIB, Sylwia Karpicz kl. I TIB, Wojciech Bojarczuk kl. I TIB) kwestowali na koszalińskim cmentarzu na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

W dniach 5 i 12 listopada 2008 r. odbyły się wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego, do którego zostali wybrani: Paulina Tomaszewska kl. II LA - przewodnicząca, Beata Kocik kl. I LA - zastępca przewodniczącej, Tymoteusz Majewski kl. I LA - sekretarz, Patrycjusz Fusiek kl. I LA - skarbnik.

W dniu 28 listopada 2008 r. bawiliśmy się na szkolnych andrzejkach, które były pełne atrakcji, np. wróżby i karaoke. Największym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której można było spróbować smacznych ciast upieczonych przez uczniów i nauczycieli. Oczywiście nie zabrało herbaty i kawy oraz soków. Uczniowie i nauczyciele chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach. Samorząd na swoje potrzeby uzbierał 103,33 zł.

W poniedziałek 8 grudnia 2008 r. zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina IX kadencji. W skład Okręgowej Komisji Wyborczej nr 17 weszli uczniowie kl. I LA - przewodniczący Patrycjusz Fusiek oraz członkowie: Patryk Dziarmaga, Eryk Kuchnowski, Ilona Łukomska i Bartłomiej Weynerowski. Z trójki kandydatów (Dawid Cielecki kl. I LA, Tomasz Przygudzki kl. II B i Paulina Tomaszewska kl. II LA), na których mogli głosować uczniowie naszej szkoły, wybrano na radnych Paulinę Tomaszewską (122 głosy) i Tomasza Przygudzkiego (54 głosy).

Na przełomie listopada i grudnia 2008 r. w naszej szkole pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Góra grosza 2008" i na programy pomocy dzieciom osieroconym Towarzystwa NASZ DOM zebraliśmy 92,59 zł. Wolontariuszkami zbierającymi "grosze" w naszej szkole były: Paulina Szatkowska i Marlena Turek - obie z kl. I LA.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego
Tymek Majewski kl. I LA - sekretarz
Koszalin, 11 stycznia 2009 r.

© 2004-2018 -- T. Pukiewicz
Utworzono: 1.12.2004    Zaktualizowano: 31.01.2009