Witamy w piątek, 22 czerwca 2018 r.


Strona główna

Nowości

Skład

Spotkania

Galeria

Sprawozdania

Podziękowania

Ciekawostki

Księga gości

Współpraca

Strona szkoły

Strona TIA 2011

Strona TIC 2010

Strona LA 2007

 

SPRAWOZDANIE - ROK SZKOLNY 2006/2007 SEM. I

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2006/2007

Rok szkolny 2006/2007 Samorząd Uczniowski rozpoczął pracę po opieką tych samych opiekunów: Alicji Żyburtowicz-Zelig i Tomasza Pukiewicza.

Podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostały ogłoszone, opracowane przez Samorząd, wyniki konkursu na najlepszą klasę.

We wrześniu i październiku po raz kolejny braliśmy udział w akcji "Szkoło, Pomóż i Ty". Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty", a my rozprowadzaliśmy cegiełki-kalendarzyki, z których dochód przeznaczony został dla 1,5 rocznej Amelii Gentzig.

Pod koniec września zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły kiermasz książki, podczas którego uczniowie ze starszych klas mogli zarobić kilka złotych i przy okazji pomóc młodszym kolegom w zdobyciu poszukiwanych podręczników.

13 października 2006 r. Samorząd Uczniowski wspomógł organizację 40-lecia funkcjonowania koszalińskiego "Elektronika", czyli naszej szkoły. Na uroczystość zostali zaproszeni absolwenci, obecni i byli nauczyciele oraz goście specjalni. Po oficjalnych uroczystościach, które odbyły się w sali koszalińskiego KOSiR-u, goście przeszli do budynku szkoły na poczęstunek wraz z upominkami i wspominanie wspaniałych lat szkolnych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia wraz z drobnym prezentem - kalendarzykiem na kolejny rok.

W dniach 16-27 października 2006 r. w naszej szkole pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Góra grosza 2006" i na programy pomocy dzieciom osieroconym Towarzystwa NASZ DOM zebraliśmy 103,25 zł.

Po wyborach 8 listopada 2006 r. Samorząd Uczniowski rozpoczął pracę w nowym składzie. Do prezydium Samorządu weszli: Kamil Wlazło (kl. II TU) - przewodniczący, Aleksandra Kępska (kl. I LA) i Andrzej Lewandowski (kl. II TU) - zastępcy przewodniczącego, Damian Langner (kl. I TI) - sekretarz. Radę Samorządu tworzą: Anna Anders (kl. II LA), Magdalena Cirin (kl. I LA), Robert Toka (kl. II TU), Justyna Diakun (kl. II LB), Natalia Niszkowska (kl. II LA), Agnieszka Spychała (kl. III A), Paweł Pawłowski (kl. II C), Adam Szymanowicz (kl. I C), Sandra Reterska (kl. II LA), Remigiusz Stępień (kl. II E), Łukasz Skiba (kl. I LB), Adriana Konczyńska (kl. I LB) i Dawid Łata (kl. II C).

Również 8 listopada odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina. Z czwórki kandydatów, na których mogli głosować uczniowie, wybrano na radnych VIII kadencji Roberta Tokę (kl. II TU) i Jakuba Kowalika (kl. I LA).

W związku z żałobą narodową zamiast tradycyjnych już Andrzejek przygotowaliśmy po raz pierwszy 6 grudnia Mikołajki, które były pełne atrakcji. Obok loterii, na których uczniowie mogli wylosować różne atrakcyjne nagrody, były wróżby i karaoke. Kolejną atrakcją była kawiarenka, gdzie można było spróbować przeróżnych ciast, ciasteczek oraz innych słodkich przysmaków. Oczywiście nie zabrało herbaty i kawy. Uczniowie i nauczyciele chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach. Samorząd na swoje potrzeby uzbierał 189,79 zł.

14 lutego br. planujemy obchodzić kolejne Walentynki. Z tej okazji planujemy uruchomić "pocztę walentynkową", co oczywiście jest już tradycją w naszej szkole.

Obecnie Samorząd Uczniowski pracuje nad wprowadzeniem "szczęśliwego numerka". Jest to nowość w szkole, która uratuje czasem niejednemu uczniowi "życie".

Damian Langner kl. I TI - sekretarz
Koszalin, 19 stycznia 2007 r.

© 2004-2018 -- T. Pukiewicz
Utworzono: 1.12.2004    Zaktualizowano: 3.02.2007