Witamy w piątek, 22 czerwca 2018 r.


Strona główna

Nowości

Skład

Spotkania

Galeria

Sprawozdania

Podziękowania

Ciekawostki

Księga gości

Współpraca

Strona szkoły

Strona TIA 2011

Strona TIC 2010

Strona LA 2007

 

SPRAWOZDANIE - ROK SZKOLNY 2004/2005 SEM. I

Sprawozdanie z działalności Samorządu Szkolnego w Zespole Szkół nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2004/2005

Pod koniec września 2004 r. Samorząd Szkolny rozpoczął pracę w nowym ok. 25-osobowym składzie. Zaczęli go tworzyć uczniowie z klas I, II i III wraz z opiekunami: Alicją Żyburtowicz-Zelig, Joanną Kowalczyk i Tomaszem Pukiewiczem. Do prezydium Samorządu weszli: Justyna Górna (kl. I LB) - przewodnicząca, Rafał Patrzałek (kl. I A) - zastępca przewodniczącej, Michał Lis (kl. I D), Justyna Śledź (kl. I LA) i Arkadiusz Kułak (kl. I A) wraz z odpowiedzialnymi za sekcje: Sławomirem Bogdanowiczem (kl. II D) - sekcja organizacyjna, Justyną Matejek (kl. I LB) - sekcja dziennikarska i Katarzyną Pinczak (kl. I LB) - sekcja redakcyjna.

W piątek 24 września 2004 r. pod egidą Samorządu Szkolnego odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Niestety niedojrzałość i nieświadomość naszych kolegów spowodowała, iż żaden z naszych kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów.

Przez trzy dni od 4 do 6 października 2004 r. przy dużej pomocy Prof. G. Sarapuk przeprowadziliśmy kiermasz książek używanych, podczas którego zainteresowani uczniowie mogli za niewielkie pieniądze zaopatrzyć się w potrzebne podręczniki, których już nie potrzebowali starsi koledzy.

W przeddzień Dnia Edukacji 13 października 2004 r. każdy z nauczycieli otrzymał kwiatka od uczniów wraz z serdecznymi życzeniami. Od Samorządu Szkolnego był bukiet dla całego Grona Pedagogicznego złożony na ręce Dyr. B. Bratkowskiego.

Pod koniec października Samorząd przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MENiS "Góra Grosza". 29 października 2004 r. okazało się, że wśród uczniów i pracowników naszej szkoły uzbieraliśmy 143,46 zł, które zostały przekazane na programy pomocy dzieciom osieroconym.

18 listopada 2004 r. opiekunowie Samorządu Szkolnego spotkali się na rozmowie z Dyr. B. Bratkowskim, podczas której zostały poruszone sprawy samorządności oraz wandalizmu wśród uczniów, a także plany Samorządu na kolejne miesiące.

26 listopada 2004 r. na prośbę Radia Plus w Koszalinie przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Do Świąt Narodzenia Pańskiego wśród uczniów i nauczycieli "Elektronika" zebraliśmy żywność, odzież i przybory szkolne, które poprzez Caritas przekazaliśmy małym dzieciom.

We wtorek 30 listopada 2004 r. Samorząd Szkolny zorganizował "Andrzejki". Dzięki dużemu zaangażowaniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów na wielu stoiskach za symboliczne pieniądze można było zakupić ciepłe napoje, ciasta i ciasteczka oraz skorzystać z "usług" wróżki. Zysk w wysokości 184,73 zł zostanie przeznaczony na naszą dalszą działalność, poprzez którą chcielibyśmy ubogacać życie szkoły.

Z potrzeby chwili, 13 grudnia 2004 r. powstał sklepik szkolny, w którym zarobione pieniądze zostały przeznaczone na przedświąteczną pomoc uczniom naszej szkoły.

21 i 22 grudnia 2004 r. uczniowie z Samorządu Szkolnego pod kierownictwem Prof. T. Pukiewicza mieli swój debiut w szkolnej telewizji, przygotowując Serwis Informacyjny, przedstawiający życie naszej szkoły.

Po dniu otwartym 4 stycznia 2005 r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem wzięli udział w części spotkania Rady Rodziców z Dyr. B. Bratkowskim, podczas którego przedstawili swoją dotychczasową działalność w szkole, zamierzenia na przyszłość i prośbę do Rodziców o pomoc podczas następnych miesięcy.

Pod koniec I semestru Samorząd rozpoczął przygotowania do balu karnawałowego dla dzieci nauczycieli naszej szkoły, który ma się odbyć 4 lutego 2005 r. Oprócz zaproszenia Św. Mikołaja zamierzamy w tym dniu zająć się maluchami, spędzając z nimi czas na grach, zabawach i konkursach.

11 lutego br. planujemy obchodzić Dzień Św. Walentego, czyli tzw. Walentynki. Chcemy w tym dniu otworzyć "pocztę walentynkową" oraz przedstawić nasze koleżanki i kolegów w pokazach tanecznych.

Koszalin, 26 stycznia 2005 r.

© 2004-2018 -- T. Pukiewicz
Utworzono: 1.12.2004    Zaktualizowano: 29.03.2006